Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Bedel

Eylül30

Mutlu olduğunuz kadar üzülürsünüz…

Hayatta her şeyin bir bedeli olduğunu biliyoruz. Üzüntüler de mutlulukların geri ödemesidir. Ne kadar mutlu olduysanız, o anları kaybettiğinizde, o ölçüde üzülürsünüz.

Kişisel olarak alt üst olduğunuz zamanlarda en iyi yaptığınız şeye sarılın. En iyi yaptığımızı düşündüğümüz şeyleri hissederek yapıyoruz çünkü.

Bu sayede, dibe vurduğunuzu düşündüğünüz kötü anlarda; kendinizle gurur duyacağınız, size kendinizi iyi hissettirecek şeyler çıkarmayı başarabilirsiniz.

posted under Genel | No Comments »

Hayatın lütfu “Unutmak”

Eylül16

Unutmak sanıldığı kadar kötü bir şey değildir aslında… Hatta aksine hayatı iyileştiren bir şeydir.

“İnsan her şeyi unutarak yaşayabilir ama her şeyi hatırlayarak yaşayamaz” (Livaneli,2013)

Yaşadığımız müddetçe hepimiz birbirinden farklı, tarifsiz duygular tadıyoruz. Mutlu anlarımız çok nankördür:) çarçabuk hevesi/heyecanı geçer hiç yaşanmamış gibi olur fakat kötü anlar öyle değildir.

Unutamayacağımızı düşündüğümüz, hiç dinmeyecek sandığımız acılar da yaşıyoruz maalesef… Mutlu anlar kadar kolay olmasa da; acılar da zamanla nasırlaşır, kabuğunun altında etkisini azalır.

Acı garip bir duygudur… Şiddeti azalınca sinsice içimizde kendine bir yer bulur ve orada saklanır.

Unutmak ilaç gibidir insanoğlu için; mutsuzluğumuzdan, dertlerimizden, acılarımızdan kısacası istemediğimiz her şeyden unutarak kurtuluruz.

Livaneli’nin bu cümlesini okuduktan sonra çok düşündüm… Sahi “unutmak” diye bir eylem olmasaydı nasıl yaşardık acaba? Unutmak olmasaydı yaşam sevinci/amacı diye bir şey olmazdı diye düşünüyorum.

Zamanın dindirici özelliği ile unutmanın verdiği huzur hayatlarımızı güzelleştiren yadsınmaz birer lütuf bizlere…

 

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Eylül 2013
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net