Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Organizatör Bebekler

Ocak29

Bir çoğunuzun bildiği üzere benim de bekarlığımın son kullanma tarihi gelmiş ve geçtiğimiz ay bende evliler kervanına katıldım. Uzun zamandır yazamamamın nedeni bu:) Yaklaşık 3.5-4 ay içinde eş adayımı buldum, nişanlandım evlendim ve canımdan çok sevdiğim kardeşimi askere gönderdim. Hatta evliliğin 1 ayı çoktan bitti bile:)

Evet yanlış okumadınız:) 3.5-4 ay içinde her türlü evlilik zımbırtısı;  nişan, kına, gelin hamamı, düğün, ev hazırlıkları her şey tamamlandı. Her şeyin bu kadar kısa sürede tamamlanabilmesinin tek açıklaması, her şeyin en sade ve pratik şekilde olması! Kabul ediyorum, çok fazla detaya, abartıya karşıt bir gelin olarak yola çıktım ama bu süreçte anladım ki bana hiç evlilik menüsü yüklenmemiş:):):)

“ O, öyle olmasın bu, böyle olmasın” derken bu süreci alışılmışın dışında bir sadelik ve şaşkınlıkla atlattık. Öyle ki nikah şekerlerini bile nikaha son 20saat kala kayınpederim aldı:)

Gel gör ki düğün derneğe bu kadar karşı olan ben çocuklarla ilgili bir şey gördüğüm an şimdiden özeniyorum… Bu konuya nerden geldin diye soracak olursanız; düğün hazırlıklarında gördüm ki bebek organizasyon işleri akıl almaz boyutlara gelmiş! Düğünü önemsemeyen ben ilerde olabilecek çocuğumla ilgili hayaller kurmaya başladım bile:)

Düğünün her aşamasında ( davetiye, alışveriş, fotoğraf, aksesuar, süsleme) bebek organizasyonları ile ilgili bir şey karşınıza çıkıyor. Hele bir de içinizde azıcık çocuk sevgisi varsa çoktan o girdaba giriyorsunuz:)

Kına gecesi aksesuarları ve davetiyeler için tasarımlara baktığımda “baby shower” ve “gender party” ve doğum günü süslemelerini görünce kendimi kaybettim:)

Sadece bu aksesuarlar değil ki aklımı çelen… Düğün organizasyonundaki her şey çoktan ( ve fazlasıyla) bebeklere adapte edilmiş bile. Şöyle ki; fotoğrafçıya gittiğimizde fotoğrafçı iç/dış mekan albümlerini tanıtmaya çalışırken daha orijinal duran diğer albümler dikkatimi çekti. Meğer son 10 yıldır alıştığımız “doğum- doğumhane” albümü çoktan eskimiş. Artık bebek albümü denilen şey; hamileliğin farkına varıldığı ilk andan itibaren, anne- baba ve diğer aile bireylerinin mutlu ifadelerini ölümsüzleştirerek oluşuyormuş…

Yani uzun lafın kısası düğün dernek menüsü olmayan ben bile şimdiden, olmamış çocuğuma organizasyon biçmeye başladım:)

Bu kadarı ile bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz; daha bunun kar lastikli bebek arabası, terletmeyen ana kucağı, bebeğe özel tasarım yatak odası var… Var da var…

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Ocak 2015
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net