Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Hayaller- Hayatlar

Mart21

Hamileliğim tam anlamıyla hayaller- hayatlar ikileminde geçiyor.
Yapmam dediğim ne varsa hamileliğim süresince hepsini tek tek yapıyorum maşallah… Oysa ne hayallerim, prensiplerim vardı… Hamile olduğumu öğrenir öğrenmez diyetisyen arkadaşımı aramıştım. Amerika’daydı 2 hafta sonra gelecekti. Gelince bu süreci birlikte sağlıklı ve fit bir şekilde geçirecektik. Peki ben ne yaptım? Bir daha kendisini hiç aramadım…Çok aramak istedim ama iştahım engel oldu arayamadım:)
Hamile kalmadan önce prensiplerim vardı; hamileliğimde sağlıklı beslenmek, düzenli spor yapmak ve sosyal hayattan hiç kopmamak, fit bir hamile olmak gibi…
Düzenli olmak konusunda sözümü tutmamış sayılmam aslında; düzenli yemek yiyor ve çook düzenli uyuyorum! Düzenli spor yapmayı hayal ederken, sabah uyanıp işe gidebildiğime şükreder oldum. Yemek konusunda da uykumla kapışırım; ben ki hayatı boyunca kebaba burun kıvıran, eti didik didik edip yiyemeyen insan, kızıma şimdiden fahri Antepli/ Urfalı denebilecek kadar kebap tattırdım.
Garsonlar ne istersiniz diye sorduklarında ne istemiyorum ki diye geçiriyorum içimden… Tüm menüyü sipariş edesim geliyor, ne istesem aklım diğerlerinde kalıyor.
Yok hamilelikte ondan bundan tiksinebilirmişsin, kokular rahatsız edebilirmiş falan filan… Şöyle söyleyelim; diş doktorunun dişimi uyuşturmak için sıktığı acı spreyin tadı bile hoşuma gitti.
Doktor tavsiyelerini dinlemeyen bir hamile değilim asla. Doktorun az ve sık ye tavsiyesini çok istikrarlı bir şekilde uyguluyorum. Başucuma yemek koyup gece kalkıp yiyorum, başucuma bir şeyler koymadıysam üşenmeden kalkıp yiyip yatıyorum.
Sosyal hayattan da koptum sayılmaz, o kadar uzun uyuyorum ki rüyamda herkesi doya doya görüyorum:)
Hamile kalınca eşimle sürekli karnımı okşayan sevgi pıtırcıkları oluruz diye düşünüyordum. Öyle ki çocuğun adı konusundaki görüşlerimiz bile gece ile gündüz kadar farklı… İştahımla ilgili yaptığı yorumlar için 3. Sayfa haberi olmamız an meselesi:) Alt tarafı sıcak poğaçayı havada kapıyorum; bence çok abartıyor:)
Uzun lafın kısası; hayaller Ebru Şallı gibi yaşayıp leblebi yutmuş solucan kıvamında bir hamile olmaktı öyle ki 5. Ayda damacana olma yolunda hızla ilerleniyor:)

posted under Genel

Email will not be published

Website example

Your Comment:


Takvim

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net