Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Ruh Kalemtıraşım

Temmuz22

 

Hayatımızda izleri olan insanlar ruh kalemtıraşlarımızdır; kimisi boşuna kırar…kimisi sivriltir…kimisi önceki tüketenin yerine yeniden hayat verir…kimisi sivrilttiği uçla gereksiz şeyler karalatır…kimisi ömrü kısaltırken çizdiği mutluluk tablosuyla kalıcı izler bırakır hayatımızda…

Fakat şu bir gerçek ki; ruh kalemtıraşlarınızdan en sivrisi kalbinizdeki doğum lekesinin mimarına aittir!

posted under Genel | No Comments »

Mantık Adayı

Temmuz14

Ekmeleddin İhsanoğlu aday gösterildiği günden itibaren öncelikle adı ile baya dalga konusu oldu. Bu eleştirileri ilk duyduğum andan itibaren çok rahatsız oldum, meğer toprağımmış:) ikimizin de annesi  Rodos doğumluymuş.  “ Ya adamın adı Ali, Veli olsa ne diyecektiniz derken o saçma seçim sloganı geldi “ Ekmek için Ekmeleddin” nedir Allahaşkına bir reklamcı çıkıpta bu nedir demedi mi? Bundan daha düşük seviyeli bir slogan olamazdı heralde… Yine de olayın bu boyutuna takılmadan mantık adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tanımaya çalışalım.

Her şeyden önce ortaya çıkan kişi kim olursa olsun, bir çatı aday olması harika bir şey. Yıllardır Akp iktidarına karşı yapılması gereken şey; muhalefetin birleşmesi çok umut verici. Türkiye’nin toplumsal yapısının aşırı yıprandığı, bariz kutuplaşmaların olduğu bu dönemde CHP ve MHP’nin çatı aday göstermesi alınan en akıllıca karar bana göre. CHP ve MHP ayrı adaylarla seçime girip oy bölselerdi Erdoğan’ın kazanması kaçınılmazdı. Oysa şimdi şartlar eşitlendi.

Bir de Ekmeleddin İhsanoğlu’nu bireysel açıdan incelersek; muhalefetin aday konusunda çok başarılı bir seçim yaptığını düşünüyorum. Muhafazakar, sağ görüşlü bir topluma sunulabilinecek “en mantıklı” muhalefet adayı! Uluslar arası bir bilim tarihçisi olması nedeniyle dinsel dogmalarda, iktidar gibi dar bir perspektife sahip olmayacağını düşünüyorum.  Bu özellikleri ile iktidarın seçmen kitlesine fazlasıyla hitap ediyor! Fakat Ekmeleddin İhsanoğlu için önemli bir diğer nokta ise CHP’de kendisini boykot eden vekillerin desteğini kazanmak ve sosyal demokrat seçmenin güvenini kazanmaktır. Bizlerin oyunu kazanabilmesi için Cumhuriyet’in dayandığı temellere olan inancını en açık biçimde ortaya koyması gerekir.

Erdoğan seçmenine hitap ederek  sözlerine“dua” ile başlamanın yanında Türk Milleti’nin “Türk Milleti” olduğunu ve temel taşının laiklik olduğunu her fırsatta vurgulamalı!!!

Kendisinin bir çatı adayı olduğunu, hitap ettiği seçmen kitlesinin mantık adayı olduğunu, karşısında bilinçli bir seçmen topluluğu olduğunu unutmamalı…

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Temmuz 2014
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net