Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Kadın olmak zor zanaat!

Nisan12

Ey kadın birinci vazifen fit fiziğini ve güzelliği ilelebet muhafaza etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. Yorgun ve hasta olduğunda bile seni eleştirecek karşı  ve hem cinslerin olacaktır!

Kadın olmak zor zanaat! Bakımlı olduğun kadar becerikli, kariyerinde başarılı olduğun kadar evinde de pratik ve hamarat, seksi olduğun kadar da domestik olacaksın.

Geçenlerde “The Women” (2008) adlı filmi izlerken bir sahneden çok etkilendim.  Ünlü bir tasarımcı olan annesi (Meg Ryan) başta olmak üzere etrafındaki tüm kadınların kariyer hırslarının yanı sıra bakımlı olmak için verdikleri mücadeleyi görerek büyüyen 15-16 yaşlarındaki genç kız, büyüdüğün farkına varmaya başladığı bir gün annesine şöyle der;

   -“Anne ben büyümek istemiyorum. Doyasıya hamburger yiyip istediğim gibi giyinmek istiyorum” Bu sahne kadın olmanın zorluklarını açıkça özetliyor sanırım.

Kadın dediğin tablo gibi olacak… güzel renklerden oluşan görselliği sergileyecek.

Yaş alıp yaşlanmayacak.

Yağlanmayacak.

Her ayın 5-10 günü acıyla kanayıp şikayet etmeyecek.

Yer süpürecek, yemek yapacak, ütü yapacak hatta pantolona çift çizgi çekecek.

Sebze ayıklayıp soğan doğrayacak aynı zamanda kariyer de yapacak.

Hem bakımlı olacak hem de yollu olmayacak:)

Demem o ki kadın olmak zor zanaat:)

Siz siz olun tüm bunları başarmak için uğraşmayın!!!   Mükemmel eş/ evlat/ anne/ dost/ iş partneri/ sevgili/ ev hanımı olmaya çalışmayın.

Bir insan kendi sorumluluğundan fazla çaba harcayınca iyi bir şey yapmış olmuyor. Tam aksine başta kendi olmak üzere, karşısındaki kişinin rolüne de yazık ediyor. İnsan doğası gereği tüketmeye meyilliyizdir. Yerimize yapılan iyiliklere çok çabuk alışır rahata bağlarız.

Hele ki ikili ilişkilerde kusursuz olmaya çalışmak çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Evin yükünü, ilişkinin sorumluluğu fazlasıyla üstlenen, karşısındaki erkeğin hayatını kolaylaştıran kadınlar sonunda genellikle mutsuz olurlar.

Neden mi?

Birincisi; kadının yaptığı fedakarlık bir süre sonra minnetle ve övgüyle karşılanmaz çünkü yaptıkları görev olarak üzerine yapışır!

İkincisi ve daha da vahim olanı; erkeğin hayatını kolaylaştırdığını düşünen kadın aslında erkeğin rolünü çalar. Gücünü kullanamayan erkek kendini işe yaramaz hisseder ve kendini iyi hissedeceği, zafer duygusunu tadacağı yeni heyecanlar aramaya başlar. Bu heyecanlar genelde sığ sularda aranır:)

Yalnız ve mutsuz kadınların çoğu mükemmel olmaya çalışan kadınlardır.

Unutmayalım ki ilişkilerin temeli paylaşıma dayanır. Herkes kendi rolünü özgürce yaşasın…

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Nisan 2015
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net