Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Göz Bozukluğu

Aralık4

Dikkat: Anne-baba olmak gözde ve mantıkta ağır hasara yol açıyormuş!

Ebeveynlik ileri derecede miyop olmakmış. En iyi görebildiğin sadece gözünün önündekiymiş.

Bu yüzden belki de farkında olmadan tüm cümleler “ama bizim ki… en güzel/ en akıllı / en uslu / en sevimli… vb diye başlıyor.

Her anne-baba en iyi en yakınındakini görebiliyor, gözü uzaktakileri göremiyor:) miyop olmanın zararları; gözler uzağı net göremiyor:)

Biz bile daha çiçeği burnunda anne-baba olmamıza rağmen ebeveynlik jargonunu kaptık bile. (5 aylık çocuk ne yapıyorsa artık siz düşünün) Her yaptığını ballandıra ballandıra anlatıyoruz.

En iyi bizim kız aguluyor,

En iyi bizim kız çığlık atıyor,

En iyi bizim kız pırtlıyor,

En iyi bizim kız gülüyor… gibi her bebeğin yapabildiği sıradan şeylere en iyi /en güzel damgasını yapıştırıyoruz. Çünkü bize göre en güzel bizim kızımızın yaptıkları. Her anını fotoğraf çekip tüm aileye yollamamız da cabası…

İki eliyle iki oyuncak tutuyor, beyinlere ziyan çığlık atıyor diye mutluluktan gözlerimiz doluyor, okula başlayınca falan o heyecana kalbimiz dayanmayacak her halde:)

Abartmak, duygusallıktan ölmek anne-babalığın fıtratında varmış net!!!

Ebeveynliğin ileriki dönemlerinde gözler iyice bozuluyor; miyopa birde astigmat ekleniyor. Siz hiç çocuğunun büyüdüğünü kabul eden bir anne-baba gördünüz mü?

Her anne-babanın gözünde, yaşı kaç olursa olsun çocuğu her zaman küçüktür,asla büyümez!!!

32 yaşındayım annem hala “yemek yemem, terliksiz dolaşmamam, terli su içmemem”…vb konularda beni uyarır.

Kızım 4 aylıkken bir akşam tesadüfen odasında uyuyup kalmasıyla kendi odasında yatmaya başladı. Meğer bu ayrılığa babasıyla ben hiç hazır değilmişiz, utanmasak Zübü olaya dön diye yalvaracağız…

El kadar bebeksin, 4 aydır aynı odada yatmışız azıcık vefalı ol, boynumuza sarıl ağla falan… Nerde… Biraz palazlanınca hemen gitti kendi odasına! Büyüdükçe daha neler göreceğiz kim bilir diye düşünmüyor değilim.

Ebeveynliğin amacı bir yetişkin yaratmaksa peki neden çocukların büyüdüğünü kabul etmekten kaçınıyoruz?

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Aralık 2017
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net