Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Kızlarıma…

Ekim30

Bu aralar sıklıkla “hamilelik nasıl gidiyor”, “ikinci hamilelik nasıl bir şey” , “küçük çocukla hamilelik nasıl” gibi sorular duyuyorum. Nasıl geçtiğini inanın ben bile bilmiyorum, rüzgar gibi geçiyor resmen… Öyle ilkindeki gibi ayları, haftaları hatta günleri saymak falan yok:)

İkinci hamileliğin ilkinden farklı olacağı ilk günden belliydi… ilkini resmen rahme düştüğü anın beta hcg seviyesinde farketmişken ikinci hamileliğimi fark ettiğimde doğuma 6.5 aydan az bir zaman kalmıştı.

İlk hamileliğim çok rahat geçmişti, son ana kadar çalışmıştım. Bir daha hamile kalırsam her anının tadının çıkaracağım diye kendime söz vermiştim; yine kısmet olmadı hatta ikinciyle kıyaslayınca ilkinde nazlar kraliçesiymişim haberim yokmuş:)

İlkinde işe gidip gelmeyi marifet sanıp, eve gelince odama yürümekten aciz salonda uyurdum, hem de 20.30’da…

Şu an biri karnımda, diğeri kucağımda modunda sabah en geç 6.45’de başlayan mesaim saat 22.00 gibi biterse şükrediyorum. Ki mesai bitimi dediğimde sabaha kadar kesintisiz dinlenmek değil; her saat başı “annneeeaahh” diye bir böğürme sesiyle bölünen uykumsular:)

Haliyle bu tempoda ilk hamilelikte yaptığınız minnoşluklar aklınıza gelmiyor; yani geliyor da yapmaya haliniz kalmıyor. İlk hamilelikte aylık rutin kontrollerin arası çok uzun gelirdi; meraktan dayanamayıp bir bahane bulur 15 günde bir doktora giderdim mutlaka, bu kez aylık kontrolleri ertelediğim bile oldu:)

İlk hamilelik haberi aileye resmen bir kutlamayla duyurulmuşken ikinci en yakınlara bile bir telefonla duyuruldu…

İlkinde doğum çantası adı altında hazırladığımız iki büyük valiz (sonradan hiçbirinin kullanılmadığını anladığımız) 7. Ayda hazırdı, şu an erken doğum riskim olmasına rağmen hazır olan tek şey minik kızımın ablasına getireceği hediyeler!!! O gün için ihtiyacımız olacak en önemli şeyin bu olduğunu düşünüyoruz:)

İlk hamilelik heyecan verici olduğu kadar endişeli ve tedirgin geçen bir süreç… İkinci hamilelikte tecrübeli olmanın verdiği huzur ve rahatlık var; bu da bu sürecin çok daha sakin ve bilinçli geçmesini sağlıyor bana göre. Bu bilinçle bebeğinizin hareketlerini çok çok daha erken fark edip çok daha sağlıklı bir iletişim kurabiliyorsunuz.

İkinci hamileliği daha güzel kılan en büyük fark; daha önce yaşanan bu eşsiz duygunun katlanacağını bilmek ve iki çocuğunun beraber büyüdüğünün hayalini kurmakmış…

 

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Ekim 2019
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net