Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Ayrımın her türlüsüne hayır!

Aralık27

Ulaşımın sorununun efsane adı İzmir Büyükşehir Belediyesi yine muhteşem bir uygulama gündeme getirdi. Eskişehir ve İstanbul’dan sonra İzmir’de de Belediye otobüsleri saat 22:00’den sonra kadınlara özel durak sistemi olmadan çalışacakmış.
Ne kadar harika bir çözüm değil mi? Bütün tecavüz olaylarını, kapçakları bu yolla engellemeyi düşünüyor değerli Belediyelerimiz…
Sen bari yapmasaydın İzmir Belediyesi ya…
Sen ki 1926’da Medeni kanununun kabulü ile kadın ile erkeğin eşitliği sağlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partisin!
Kadını güçsüz kılan, kadını korunmaya muhtaç gösteren bu saçma ayrıştırıcı çözümler maalesef ki ne ilk ne de son olacak. Geçtiğimiz Şubat ayında Sivas’ta şöförleri kadın olan, yalnızca kadın ve çocukları taşıyacak olan, gün içinde sadece saat 08:00-22:00 arasında çalışacak Pembe taksi uygulaması başlamıştı. Araçlar kadınlara özel olduğu için lambasından koltuğuna kadar her yanı pespembe kaplanmıştı.
Bu uygulamayla taciz ve tecavüz vakalarını engellemeye çalışıyorlarmış.
Buna benzer bir uygulamanın Cumhuriyet’in kalesi İzmir’den gelmesi çok üzdü…
Biz Pembe taksiye de binmeyeceğiz, korkup eve yakın yerde de inmeyeceğiz! Siz suçluyu cezalandırmayı, adam etmeyi öğreneceksiniz!
Her geçen gün serbest kalan sapık haberleri izlerken biz kadınlar evlere hapsolmayacağız. Sapıkları, tecavüzcüleri serbest bırakırken kadını sindirmeye çalışan, erkekten ayrı tutan, ayrımcı uygulamaların hiçbiri iyi niyetli çözümler değil!
Duraksız uygulaması gerçekten insancıl bir niyetle yapılıyorsa eğer; engelli ve hamile vatandaşlara günün her saati uygulansın ki gerçekten iyi niyete hizmet etmiş olsun…

posted under Genel

Email will not be published

Website example

Your Comment:


Takvim

Haziran 2021
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net