Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Tek Tıkla Güzellik Olmaz

Nisan7

Etrafımızda hemen hemen hiç orta yaşlı insan yok artık… Orta yaş kavramı ortadan kalktı, gençlikten yaşlılığa direk geçiş oluyor. Yaşlanmamak için ne duyuyorsak yiyip içmekle kalmayıp gençlik vaat eden her türlü işlemi koşarak yaptırıyoruz. Üstelik bu işlemler artık estetik adı altında bile değil, sağlık için olmazsa olmaz şeyler gibi bir algı oluşmaya başladı. Estetik amaçlı yaptırılmıyorsa bile sağlık için yaptırılıyor. Diş sıkmaları için çene botoxu, ter problemleri için koltuk altı botoxu, baş ağrısı için alın botoxu gibi gibi…

Hal böyle olunca her yer estetikçi, botoxcu oldu; herkes de aynı oldu!

Bu yazdıklarımdan estetiğe karşı olduğu düşüncesi çıkarılmasın, uygun yaşta ve doğal olanlarını, abartılmadığı sürece bende beğeniyorum ama maalesef ülkemizde hiçbir şeyin olmadığı gibi bununda bir ayarı yok!

Gençten öte çocuk denecek yaşlara kadar düşüp, ihtiyar olarak tabir ettiğimiz yaşlara kadar tırmanıyor. Bu iki uç yaşta eşit derecede gereksiz geliyor bana… hele ki çocuk denecek yaşta yapılanlar!!! Her dönemin doğal güzelliğinin yaşanması kanısındayım.

Öyle bir dönemdeyiz ki kaşlar, mimikler, ifadeler, dudaklar, saç kesimleri, renkleri her şey aynı… Aynılığımız sadece fiziki boyutlarda değil; birbirimize en büyük benzerliğimiz kıyafetlerimiz. Markaların kendilerine has bir tarzları yok artık. Her marka birbirinin hemen hemen aynısı. Çocuktan hatta bebekten desem abartmış olmam, yetişkine aynı kreasyon!

Naçizane fikrim; her yaşın güzelliğinin tadına vararak yaşadığımız, tek tıkla yapılan güzellikler yerine, kendimize daha iyi bakarak yaşam şartlarımızı iyileştirerek koruyabileceğimiz zorla olmayan doğal güzellikten yana olalım derim:)

 

posted under Genel

Email will not be published

Website example

Your Comment:


Takvim

Haziran 2021
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net