Duygu Ersen Resmi Web Sayfası

The Official Web Page

Ah O Fotoğraflar:)

Eylül11

Sezaryen değil sezar-YAN resmen! 9 ay çok kolay geçen bir hamilelikten sonra sonu bu kadar acı olmamalıydı:) Şakası bir yana doğum dediğin normal olmalıymış, adı üstünde normal doğum…olması gereken gerçekten oymuş!Siz siz olun benim gibi 9 ay boyunca lütfen sezaryen olsun, gününü saatini bileyim diye dua etmeyin. 9 ay boyunca evrene gönderdiğim mesaj sayesinde kızım, planladığımız gün ve saatte olmasa da,  kendi istediği zamanda ters gelişi nedeniyle sezaryen dileğimi gerçekleştirdi. Sezaryen olan arkadaşlarımın full makyajlı, saçları fönlü, yüzlerinde en ufak acı belirtisi olmayan resimlerini görünce normal doğum kaka sezaryen cici sandım.

Her şeyin acısız olacağına o kadar emindim ki, aniden gelmeye karar veren kızıma doğuma girerken en ufak bir paniğim telaşım yoktu. Doktorlar en az 2 saat içinde doğumun gerçekleşeceğini söylediğinde ilk işim hastaneden izin alıp kuaföre gitmek oldu. Tıka basa dolu olan kuaförde doğuma yetişeceğim dediğimde kadınların yerini verişinden anlamalıydım başıma gelecekleri:)

Tıpkı bir Cumhurbaşkanı(mız) edasıyla facetime’la tüm aileyle sohbet ederken doğum oldu bitti. Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu misali, meğer esas kahramanlık sezaryen olmaktaymış. Düşünsene kendi rızanla hazırlanıp süslenip 7 kat kesilmeye gidiyorsun! Ertesi gün ben oturup kalkamaz, yatamaz haldeyken benden sonra gelip normal doğum yapanlar benden önce yürüyerek çıkıp gittiler hastaneden… Ben 2 gece kaldım ama utanmasam 15 gün daha kalırdım walla!

Doğum işin en zor kısmıydı, eve geçince her şey düzene girecek kızımla giyinip başlayacaktık gezmelere…Öyle olacak sanıyordum:) Fotoğraflardan göründüğü  kadarıyla çocuğu olan herkes giyinip süslenip oyuncak bebek gibi sakin sessiz duran bebekleriyle sürekli dolaşıyorlardı:)

Bu arada sürekli çocuğunun resmini paylaşanları çok kınardım, haklılarmış; bu güzel şeyi ben yaptım diye haykırası geliyor insanın:) gel gelelim biz bu fotoğraf işini de bir türlü başaramıyoruz. Anne- kız aynı anda üstümüz temiz olamıyor maalesef:( tam onu giydirdim sıra bende diyorum hoop yeni bir kusuk dalgasıyla sil baştan bir daha soy giydir…

Kızım bugün tam 65 günlük, 65 gündür ilk kez öğlen 2.5 saattir kesintisiz uyuyor. Bende bu sayede kahvemi içerken yazımı yazabiliyorum… Şaka şaka kahve keyfi yapamıyorum tabi ki… İlk kez bu kadar uzun uyuyunca şaşkınlık ve acaba bir şeyi mi var paniğinden başında bekliyorum. Eee ana kalbi, annelik böyle bir şeymiş 🙂

 

 

 

posted under Genel | No Comments »

Takvim

Eylül 2017
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
My Great Web page
HTML hit counter - Quick-counter.net